تنها وبلاگ رسمی دانلود و اطلاع رسانی رمان های مریم دغاغله

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندهای روزانه

:صفحات جانبی

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

دانلود آهنگ جدید

ساعت مچی

|

جلوگیری از کپی کردن مطالب

پشتیبانی

پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

دوشنبه 1 شهریور 1395-10:00 ق.ظ***

لحظه‌ی ورودم از سادگی دنیای ازلی به این سرزمین عجایب که زمین نام دارد، سحر بود. صبحی زود که می‌گویند خورشید هنوز پشت کوههاست و شب در بستر زمین جاری. وقتی در دوران راهنمایی درس  علوم می‌خواندم، متوجه شدم که خورشید ستاره‌ای سوزان و بزرگتر از زمین است که زمین گردکی ما قد نخودی در مقابلش می‌شود! ، حالا مدام به خودم می‌گفتم: پس چرا همیشه می‌گویند خورشید هنوز پشت کوهها مانده!!؟. واسه همین روز نیومده!!!...

بعدها فهمیدم زبان ادبیات انسانی دوست دارد همه چیز را به اندازه‌ی دلخواهش پایین بکشد و در انقیاد خودش قرار دهد. خورشید می‌شود، خورشید خانمی که صبح‌ها با ناز چشمانش را می‌گشاید و از پشت کوهها سر بر می‌تابد...

بله می‌گفتم، لحظه‌ی ورودم به دنیا، سحر بود. همراه با خورشید خانم از پشت کوهها آمدم!!.

در فرهنگ عامه وقتی فردی را مورد تمسخر قرار می‌دهند، انگ از پشت کوه آمده برای او بهترین برچسب است... از پشت کوه آمده!.. اما براستی تا به حال کسی فکر کرده که از پشت کوه آمدن به چه معناست؟.

آنکه همچون خورشید از پشت کوه می‌آید، هنوز ساده‌ است. هنوز غل و غش این‌ور کوهی‌ها، آلوده‌اش نکرده. هنوز در این ور کوه، راه و رسم کلاهبرداری و کلاه‌‌گذاری نیاموخته. از پشت کوه آمده، هنوز بوی عطر خوش بی‌شیله‌گی تمام وجودش را پر کرده. برای همین براحتی می‌شود دستش انداخت و به او خندید. آن ور کوه، زادگاه خورشید است و این‌ور کوه تفرجگاه در شب ماندگان.

کجا رفتم من... بله می‌گفتم از سرزمین ازلیِ پشت‌کوهی در سحری زاده شدم. یهویی آوردنم اینور کوه...

از خوش‌شانسی نوع آدمی‌ست که وقتی وارد سرزمین عجایب زمین می‌‌شود... همه‌چیزی که به آن نیاز دارد، به او عطا می‌شود الاّ عقل و هوش... تا نداند که کجا فرستادنش، چند سالی را در کمال بی‌عقلی و بی‌هوشی بنام دوران طفولیت و نوزادی گذراندم... حالا در آن دوران بچه‌گی چه می‌کردم و چطور گذشت، نمی‌دانم الاّ گفته‌هایی که بزرگترها به عنوان خاطرات کودکی برایم تعریف کردند.

وای! ماشاء... چه زود راه افتادی!.. چه زود زبون باز کردی... وای! چه بچه‌‍ی باهوشی بودی تو!!!.

باهوشم بودم من!! پس چرا از آن زمانم هیچ بیاد ندارم... چطور راه رفتم، چطور حرف زدم و ... چه کردم.... ادامه دارد...
نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:- -


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic