تنها وبلاگ رسمی دانلود و اطلاع رسانی رمان های مریم دغاغله

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:طبقه بندی

:پیوندهای روزانه

:صفحات جانبی

:نویسندگان

:آخرین پستها

:ابر برچسبها

:نظرسنجی

آماروبلاگ

دانلود آهنگ جدید

ساعت مچی

|

جلوگیری از کپی کردن مطالب

پشتیبانی

پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

سه شنبه 2 شهریور 1395-07:40 ب.ظچه هوا نفس‌گیر می‌شود، وقتی که تو نیستی. حتی پُک زدن بر سیگارت خاطرات شیرین با تو بودن هم آرامم نمی‌کند. تو نباشی حال و حوصله‌ی شانه زدن به چند تار موی باقی‌مانده در گوشه‌ی این سری که گاهی واقعا بر گردنم زیادی می‌کند، هم ندارم. گاهی روحم آنقدر از بودن در  میان این همه ماده‌ی فیزیکی خسته می‌شود، که هوای یک دریچه می‌کند. دریچه‌ایی که از آن بتواند دنیای دیگری را ببیند. دنیای غیر از آنچه اکنون هست. دنیایی که در آن روح بتواند به راحتی نفس بکشد و کسی هم محکوم به نفس کشیدنش نکند. آهای روح، چرا نفس می‌کشی.

دوستی داشتم که هر گاه از نفس کشیدن روح برایش حرف می‌زدم، تعجب می‌کرد!.

چی می‌گی تو!. مگه روح هم نفس می‌کشه!!.

و من با لبخندی آرام به او می‌گفتم: مگر جسم هم نفس می‌کشه!.

نگاهی از سر حیرت به چشمان من می‌انداخت و من که آن لحظه، چشمان‌ میشی‌رنگش را می‌پاییدم که چطور مثل پاندول ساعتی در حال تیک و تاک زدن بود، برایش توضیح می‌دادم.

ببین، اگر نفس کشیدن مال جسم باشه، پس چرا وقتی انسان می‌میره و روح از بدنش خارج میشه، دیگه این جسم نفس نمی‌کشه. دوست عزیز جسم ما دریچه‌ایی برای روح ما که بتواند نفس بکشد. تماشا کند، .... . و او که کلی با مغز خود کلنجار می‌‎رفت سرش را به علامت متوجه نشدن موضوع به عقب و جلو حرکت می‌داد.

هر عقلی به اندازه‌ای که توان هضم کردن داشته باشد، توان خوردن دارد. و قدرت خوردن او به اندازه‌ی هضم کردن عقلش بود. و اینجا بود که گفتگو را با او خاتمه می‌دادم.

دیده بودم که گاهی نگاهی که زیبایی  یک ملکه باکره‌ی دوران‌های اساطیری را داشت، با فراز و فرودی که در روحش پدید می‌آمد، کدر و مات و بی‌فروغ می‌شد. نگاه یک روح معصوم به ناگاه به نگاه یک گرگ درنده، یک سیاستمدار زیرک، تبدیل می‌شد که سعی می‌کرد، حتا با نگاهش هم برای دریدن و خوردن استفاده کند.

دیده بودم که رنگ نگاه و چشم، با پرواز روح، با تغییر ضمیر، با فشار روان، تغییر می‌کند. اینجا بود که دانستم، یک ارتباط بسیار قوی میان روح و جسم وجود دارد که به قول شعرا، از کوزه همان برون تراود که در اوست.... ادامه دارد...
نظرات() 

تاریخ آخرین ویرایش:سه شنبه 2 شهریور 1395 07:52 ب.ظ


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic